FOTOVOLTAIKA

Firmy a obce

Fotovoltaická elektrárna pro firemní objekty a veřejné instituce je ideálním alternativním zdrojem energie. Vyrábíte eneegii v ideální čase, kdy je v provozu celá budova. Máme řešení pro všechny provozy, budovy a velikosti. Náš projekční tým dokáže připravit řešení, které bude váší střeše slušet a ušetří významné náklady za energie.

Solární panely
Kompletní fotovoltaické řešení
Dotace RES+
Projekční tým Green force
Akumulační systémy
Wallboxy a další technologie
Servis a Monitoring
Chytré řízení

Vyšší nezávislost

Investice do fotovoltaiky se vyplácí. Pro firmy je investice do fotovoltaiky dvojnásobně výhodná. Firmy představují nejlepší řešení, jak vyrebenou energii zpracovat přímo v budově.

Státní podpora až 50% nákladů na stavbu FVE

Atraktivní podpora z programu RES+ zrychluje návratnost z investice do fotovoltaiky. O dotace zažádáme za vás a připravíme pro vás kompletní řešení. 

Jsme připraveni vyřešit vše na míru vaší budově

Součástí našeho týmu je i projekční oddělení, které svou profesionalitu vloží do každého řešení. Naše zkušenosti z instalací nám umožňují připravovat řešení od malých po velké instalace. 

DOTACE RES+ 

Dotace RES+ nabízí široký výběr řešení, které se bude hodit přímo pro vaši firmu, logistické centrum a další objekty. Společně s naším projekčním týmem vymyslíme ideální řešení. Dotace dosahují až 50% nákladů a velmi efekivně ovlivňují návratnost celé investice.

RES+ 1/2024 – 10 kW až 5 MW s vlastní spotřebou

Celkem 3 miliardy korun míří na podporu  výstavby fotovoltaických elektráren do 5 MW k výrobě zelené energie pro vlastní spotřebu.  O dotaci je možné žádat od 1.3. 2024 až  31.10. 2024. Získáte dotaci na výstavbu fotovoltaické elektrárny s instalovaným výkonem nad 50 kW. Na území Prahy od 10 kW instalovaného výkonu.

RES+ 3/2024 – komunální FVE na veřejných budovách pro malé obce.

Dotace podpoří instalace fotovoltaických elektráren na veřejných budovách a další infrastruktuře ve vlastnictví obcí. Podpora se bude vztahovat i na rekonstrukci střech, na kterých budou fotovoltaické panely umístěny a na modernizaci související elektroinstalace. Dotace je možné podat od 1.3. 2024 až 31.10. 2024. Instalace nových fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem do 1 MWp na jedno předávací místo do distribuční nebo přenosové soustavy.

RES+ 2/2024 – nad 1 MWp

Tato dotace míří na podporu  výstavby fotovoltaických elektráren nad 1 MW k výrobě zelené energie a akumulaci.  O dotaci je možné žádat od 15.5. 2024 až  10.9. 2024. Získáte dotaci na výstavbu fotovoltaické elektrárny s instalovaným výkonem nad 1 MWp instalovaného výkonu. 

RES+ 4/2024 – komunální FVE na budovách a další infrastruktuře

Dotace v celkové výši 1 miliardy korun podpoří instalace fotovoltaických elektráren na budovách a další infrastruktuře ve vlastnictví krajů, obcí, samospráv, církví a jimi zřizovaných příspěvkových organizací, právnických osob a společností, včetně sdružených projektů. O dotaci je možné žádat od 15.5. 2024 až  10.9. 2024. Instalace nových fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem do 1 MWp na jedno předávací místo do distribuční nebo přenosové soustavy.

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Podívejte se na recenze

Odvedená práce hovoří za vše. Mrkněte na reference od našich zákazníků. Spokojený zákazník je hybnou energií celého týmu Green force. Jsme členem portálu Refsite.cz

8 DŮVODŮ PROČ SI POŘÍDIT FVE

Váháte nad FVE?

Máme hned několik důvodů proč si pořídit FVE. Pokud přemýšlíte nad fotovoltaikou, je potřeba vybírat dobře. Proč si nevybrat na pomoc zkušeného parťáka? Naše zkušenosti využijeme pro vaši spokojenost.

 Důvody proč si pořídit fotovoltaiku do firmy nebo obce

Instalace fotovoltaických panelů na střechu firmy či výrobní haly přináší celou řadu výhod. Primárně se jedná o dlouhodobou investici, která výrazně snižuje náklady na energii, a to díky vlastní výrobě elektřiny. Tímto způsobem firmy nejenže snižují své provozní náklady, ale také získávají nezávislost na fluktuacích cen energií na trhu. Současně posilují svou zelenou a udržitelnou image, což může přilákat nové zákazníky, investory a partnery. Instalace fotovoltaiky též přináší daňové a finanční výhody díky různým formám podpory v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Tímto způsobem firmy nejenže snižují svůj ekologický otisk, ale také přispívají k dlouhodobé udržitelnosti a stabilizaci svého energetického provozu.

1. Ušetříte statisíce korun ročně na energiích

Výhoda podniků a veřejných instuticí je o proti domácnostem vtom, že běhěm dne mají nejvyšší spotřebu a proto fotovoltaická elektrárna dosahuje velice dobré návratnosti.

Návratnost včetně dotace se poslední dobou pohybuje od 5 do 10 let dle ceny elektřiny zákazníka a využití vyrobené elektřiny v místě spotřeby.

Jaký je potenciál úspory vaší střechy? FVE na ploše 10 m2 s orientací na jih dokáže vyrobit 1-2 MWh/rok, což může znamenat úsporu 3 – 12 tis.Kč v závislosti na vaší ceně elektřiny a typu střechy.

 

2. Dotace na fotovoltaiku

Firmy – Podpora v rámci dotací RES+ je významným krokem pro udržitelnější chování velkých firem. Dotace až 50% pozitivně ovlivňuje návratnost. Nebojtese dotace využít, vše vyřešíme za vás.

3. Zelená a udržitelná image

Zelená a udržitelná image: Investice do obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární panely, může posílit pověst firmy jako ekologicky odpovědné organizace. To může být atraktivní pro zákazníky, investory a další zainteresované strany.

PROJEKČNÍ ODDĚLENÍ GREEN FORCE

VYTVOŘÍME STUDII PROVEDITELNOSTI PŘÍMO PRO VÁS

Studie proveditelnosti je klíčový dokument, který se vypracovává v počáteční fázi plánovaného energetického projektu a slouží k optimalizaci a úspěšnému navrhnutí projektu do budoucna.

Během studie proveditelnosti je energetický projekt hodnocen po celou dobu jeho předpokládané technické životnosti, s ohledem na očekávané energetické úspory, které vznikají díky využití inovativních energetických technologií, jako jsou například fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla nebo akumulační zařízení.

8 důvodů proč chtít studii proveditelnosti od nás.

Přehledná analýza spotřeby

Podrobně prozkoumáme vaši historickou spotřebu a vypracujeme stručný přehled, který nejen poslouží jako základ pro naše výpočty, ale také bude užitečný pro další aktivity v oblasti správy energie. Tím získáte cenný zdroj informací.

Hodnocení potenciálu střech

Zhodnotíme možnosti střech vybraných objektů s ohledem na základní omezení pro instalaci panelů (typ střechy, orientace, stínění apod.) a navrhneme možné varianty umístění panelů na střechy s výpočtem maximálních očekávaných výnosů. Tak zjistíte, kolik panelů lze na jednotlivé střechy instalovat a jaký výkon mohou tyto panely generovat.

Optimalizace výkonu fotovoltaických elektráren

Díky našemu unikátnímu know-how a komplexnímu matematickému modelu, který pracuje s různými parametry a je neustále aktualizován, vám doporučíme optimální parametry FVE na základě vašich potřeb. Budete mít jasno v tom, kolik panelů je potřeba pro dosažení maximální míry samospotřeby, nejrychlejší návratnosti investice nebo co nejvyšší míry soběstačnosti.

Správa přebytků

Vzhledem k povaze FVE můžete čas od času vyprodukovat více elektřiny, než spotřebujete. Pomůžeme vám vyhodnotit tržní možnosti a poradíme, jak co nejlépe využít nepotřebné energie, buď prodejem nebo sdílením s ostatními odběrnými body.

Ekonomické zhodnocení

Kromě doporučení optimálních parametrů FVE vám představíme detailní ekonomické zhodnocení investice. Spočítáme dobu návratnosti, NPV, IRR a odhadneme úspory pro jednotlivá odběrná místa v průběhu času.

Analýza rizik

Provedeme citlivostní analýzu a ukážeme, jak se vaše investice bude chovat v různých scénářích změn parametrů, jako jsou ceny elektřiny nebo náklady na instalaci.

Sdílení elektřiny

Poskytneme vám informace o možnostech sdílení elektřiny vyrobené z FVE a poradíme, jak tuto možnost využít v souladu s aktuálními právními předpisy.

Finanční podpora a legislativa

Poradíme vám s výběrem nejvhodnějšího dotačního titulu nebo možnosti financování vaší investice. Vysvětlíme vám současnou legislativu a jaké předpisy se na váš projekt vztahují.

 

 

NEJLEPŠÍ ENERGIE JE TA, CO ZŮSTANE U VÁS. 

 

CHYTRÉ ŘÍZENÍ ENERGIE CELÉ FIRMY.

Spolupracujeme s firmou Infigy, která vyvinula vlastní systém v českém jazyce pro chytré řízení rodinných nebo bytových domů. Například řízení ohřevu vody, monitoringu tepelných čerpadel, FVE, spotové obchodování, wallbox a mnoho dalších funkcí v jedné přehledné aplikaci. Díky online aplikaci v telefonu jste v neustálém spojení s energetickým zázemím vašeho domu.

 

ZKUSTE SI PŘEHLEDNOU APLIKACI INFIGY

Inifgy DEMO

Jak probíhá instalace fotovoltaických panelů?

áProces výstavby záleží na velikosti FVE a také na umístění (střecha nebo pozemek). Dalším důležitým aspektem je dotace, která do procesu FVE významně zasahuje.

Níže uvádíme příklad procesu FVE s dotací pro firmy

1) Uzavřeme smlouvu o projektování, případně předchází studie – vyřídíme připojení k distribuci (podmínka dotací), ověříme statiku, požární bezpečnost a zařídíme stavební povolení je-li potřeba
2) Uzavřeme smlouvu o zprocesování dotace nebo Vám doporučíme ověřené dotační agentury.  

Po podáná dotační žádosti lze vybrat dodatele:

3) Uzavřeme s vámi Smlouvu o dílo na výstavbu FVE.
4) Pokud již nabylo stavební povolení právní moci, tak začneme objednávat materiál a začne se stavět
5) Instalace – samotná instalace elektrárny proběhne v rámci několika týdnu. Například FVE do 20 kWp do týdne.
6) Následuje elektrorevize elektrárny.
7) Distribuční společnost připojí elektrárnu
8) Předáme Vám elektrárnu a můžete začít šetřit.

9) V případě velikosti nad 50 kWp vyřídíme kolaudaci a zažádáme o licenci

10) Vyřízení dotace – proplacení dotace může opět trvat několik týdnů až měsíců a následně se po několik let (doba udržitelnosti projektu – 5 let) odevzdávají monitorovací zprávy.

Po dobu provozu doporučujeme od nás objednat monitoring a každoroční kontrolu vaší FVE – předejdete zbytečným výpadkům  a ztrátam nevyrobené elektřině.

NAŠE SLUŽBY

Poradíme, připravíme, vyřešíme

Provedeme vás celým procesem a připravíme řešení přímo pro vaše potřeby. Spolupracujeme s těmi nejlepšími, kteří na trhu nabízí své technologie. 

!
!
!
!

STŘEŠNÍ FOTOVOLTAIKY

Jsme profesionálové ve svém oboru. Vše děláme podle norem a plníme zásady Cehu fotovoltaiky a akumulace. Širkový výběr, těch nejlepších technologíí a naše odhodlání jsou zárukou úspěchu. Ploché nebo šikmé střechy nejsou problém.

SYSTÉMY AKUMULACE

K samotné fotovoltaice se skvěle hodí systém akumulace. Už jste přemýšleli jaký si pořídíte? Máme pro vás hned několik doporučení. Ať už jde o ohřev vody nebo akumulaci energie do baterií.

WALLBOXY A DALŠÍ TECHNOLOGIE

Externí baterie, díky které se svezete do práce nebo vyjede s rodinou na výlet? To je elektromobil. Spojte svou fotovoltaiku s dalšími technologiemi jako je nabíječka pro auto nebo chytré řízení domácnosti.

SERVIS A MONITORING

Postaráme se o vaší elektrárnu, pravidelný servis a monitoring jsou základem správně fungující fotovoltaiky. Nechte to na nás, spravujeme 2000 + kWp.

Proč si vybrat nás?

Jsme skupina odborníků, která nestaví jen fotovoltaiky pro domácnosti, stavíme i velké fotovoltaiky pro firmy, provozujeme velké pozemní elektrárny a nabízíme monitoring, servis, poradenství, dotační poradenství a financování. Zde uvádíme několik důvodů pro vybrat právě nás:

1) Zkušenosti a odbornost – návrh fotovoltaiky provádíme sami za pomocí projektantů, výstavbu provádí prověření elektrikáři a pokrývači vyškolení na pokládku solárních modulů.

2) Kvalitní komponenty – instalujeme ověřené technologie s nadstardadními zárukami a garancemi. Pro firemní instalace používáme střídače a bateriové systémy SOLAX nebo střídače s optimizéry SolarEdge, fotovoltaické moduly používáme Jinko Solar, Swiss Solar nebo jiné moduly z top 10 světových výrobců. Za příplatek dokážeme dodat moduly vyrobené přímo v EU.

3) Rychlá dodávka elektrárny – nabíráme si jen tolik zakázek, kolik jsme schopni dodat v krátkém termínu a v nejlepší kvalitě.

4) Individuální přístup – nenabízíme jen „balíčková řešení“, dokážeme nabídnout i nestandardní technologie nebo konfigurace.

Jen pár otázek a kalkulace bude na cestě za vámi!

Máme řešení pro každou střechu. Zkuste naši nezávaznou nabídku.