Nová síla na trhu s obnovitelnými zdroji, Green force nabízí profesionální přístup a více než 20 let zkušeností v energetice

 

Společnost Green force vstoupila na trh s fotovoltaikou v červnu a je připravena hledat ideální řešení pro každou střechu. Díky společníkům Green force tato firma přináší přes 20 let zkušeností v energetice a fotovoltaice. Své znalosti aplikuje od rodinných domů, SVJ/družstev, obcí až po velké firemní instalace. V roce 2023 je v plánu dokončit 2 instalace na bytových domech pro SVJ. 

Specializací Green force jsou fotovoltaické elektrárny a bateriové systémy jakékoliv velikosti. Díky, více než 20 let dlouhé zkušenosti na poli energetiky je společnost schopna nabídnout jakékoliv řešení pro rodinné domy, firmy a obce nebo družstva a SVJ. Společnost nabízí kompletní portfolio služeb zahrnující poradenství, konzultace, projekce, komunikace s distributorem, úřady. Dále řešení dotací a následné realizace projektů. V případě zájmu, společnost Green force nabízí servis a monitoring větších i menších fotovoltaických parků. 

 

Fotovoltaické elektrárny za poslední dvě desítky let prošly obrovským technologickým pokrokem, přičemž se technologie stala cenově dostupná pro širokou skupinu zájemců. V  přetrvávající energetické krizi se nejedná již pouze o udržitelné řešení, ale dává smysl i z hlediska ekonomické návratnosti a nezávislosti na značných výkyvech cen energií. V podmínkách České republiky dokáží fotovoltaické panely vyrobit takové množství energie, které několikanásobně vrátí investici do samotné FVE. Klasická fotovoltaická elektrárna dokáže energeticky náročným objektům ušetřit 40 až 60 % nákladů za elektřinu. Pro příklad lze uvést, že v podmínkách ČR fotovoltaická elektrárna o výkonu 1 kWp vyrobí 850 – 1100 kWh elektrické energie za rok.

 

Za Green force stojí trojice společníků. Tomáš Pektor, Martin Vondrášek a Tomáš Hollmann. Všichni v minulosti působili ve skupině ČEZ, kde na různých pozicích získávali zkušenosti s energetikou a fotovoltaikou. Každý ze společníků byl v tomto energetickém gigantu 7 let. Během nich nasbírali obrovské zkušenosti (mimo jiné s realizacemi fotovoltaických elektráren, zakládáním inovativních projektů nebo členstvím v dozorčích orgánech společností ze skupiny ČEZ jak v České republice, tak v zahraničí. 

 

Tomáš Pektor 

 

Tomáš pracoval ve velkých mezinárodních korporátech více než 16 let. V energetice se pohybuje od července roku 2016, kdy nastoupil do společnosti ČEZ, a. s.. Ve skupině ČEZ nasbíral zkušenosti především z členství v dozorčích radách společností skupiny ČEZ v České republice i v zahraničí. Měl tak možnost poznat energetické trhy v Bulharsku, Německu, Nizozemí, Polsku a samozřejmě i v České republice. Tomáš ke svému působení ve skupině ČEZ říká následující: 

„Měl jsem možnost nahlédnout „pod pokličku“ velké většiny oborů energetiky a spolupracovat s nejlepšími experty v tomto oboru. Z těch necelých 7 let si odnáším obrovské zkušenosti, které bych rád využil v Green force ve prospěch našich klientů.“ 

 

Tomáš je také členem Výboru SVJ na Praze 7, do kterého byl kooptován kvůli realizaci fotovoltaiky na střechu jejich SVJ. „Byli jsme velmi pravděpodobně jedno z prvních SVJ, které šlo do projektu fotovoltaické elektrárny v době, kdy to bylo předmětem povolení (a následné kolaudace) ze strany Stavebního úřadu a ekonomicky to v té době nevycházelo. Chtěli jsme nicméně i tak fotovoltaiku realizovat jako styl chování. Pak, bohužel začala válka na Ukrajině a ceny energií raketově vzrostly. Náš projekt v tu chvíli vyšel výborně i finančně. Kolaudace fotovoltaiky proběhla úspěšně 25.7.2023 a fotovoltaika byla připojena do distribuční sítě PRE v tuto chvíli jede naplno a slouží všem obyvatelům komplexu bytových domů. Prošli jsme si s kolegy z Výboru velmi zdlouhavou a trnitou cestou a já jsem připraven, spolu s celým týmem Green force, usnadnit realizaci fotovoltaiky všem klientům, kteří o to budou mít zájem.“

 

Martin Vondrášek

 

Martin se pohybuje v energetice více než 10 let. Působil jako konzultant v Euroenergy, poté získal zkušenosti v ČEZ ESCO, kde působil na více pozicích. Je spoluautorem inovativního produktu „Fotovoltaika za 1 Kč“, který se realizoval například pro Kongresové centrum Praha, Škoda Auto, pivovary skupiny Asahi nebo pro KB. V ČEZ ESCO se podílel na založení a rozjezdu úspěšného oddělení Zelené energetiky. S mnohaletými zkušenostmi z FVE se rozhodl s ostatními založit společnost Green force.

 

Tomáš Hollmann

 

V oboru energetiky a obnovitelných zdrojů se Tomáš profesionálně pohybuje již více než 10 let. Své bohaté teoretické a zejména pak praktické profesní zkušenosti nasbíral ve Skupině ČEZ, kde se věnoval akvizici tuzemských i zahraničních obnovitelných projektů a následně jejich integraci a rozvoji. Mimo práci nejvíce času věnuje své rodině a sportu. Pravidelně trénuje florbal. Jeho velkým koníčkem jsou také bezpilotní drony, se kterými umí skvěle létat a které také často s výhodou využívá při navrhování, realizaci a kontrole FVE. V energetice z obnovitelných zdrojů a speciálně pak ve fotovoltaice vidí velkou naději nejen pro současné ale i pro budoucí generace.