FOTOVOLTAIKA

Bytové domy

Využíváme ty nejlepší technologie, které zaručují maximální výkon, bezpečnost a spokojenost zákazníka. Součástí našeho týmu je projekční oddělení a statik. Vaše střecha bude u nás v bezpečí.

Solární panely
Kompletní fotovoltaické řešení
Vyřešení dotací NZÚ
Akumulační systémy
Wallboxy a další technologie
Servis a Monitoring

Pomůžeme vám s celým procesem

Dorazíme za vámi, představíme projekt na schůzi vlastníků. Zodpovíme veškeré otázky a provedeme vás celým procesem instalace. Od dotací po předání hotového díla a následný servis. 

Fotovoltaicke panely na bytovem dome

Ceny fotovoltaiky pro bytové domy

Cena se může lišit dle konkrétního technického řešení. Pro představy ukazujeme tři příkladová řešení.

SDÍLENÍ ENERGIE S OSTATNÍMI

Komunitní energetika v roce 2023 prošla řadou změn, které usnadňují celý postup. Nic nebrání tomu zakládat energetická společenství a sdílet elektřinu mezi sebou. Máme pro vás dvě řešení.

KOMUNITNÍ ENERGETIKA

Každá bytová jednotka má nárok na svůj podíl vyrobené energie v daný okamžik. Vše co se nespotřebuje ve vůdčím elektroměru (společné prostory), se rozdělí poměrové mezi bytové jednotky. Každá BJ má nárok na svoji část energie dle distribučního klíče – např. dle podílu na SVJ/Družstvu. V případě, že energii nevyužije, energie je prodána obchodníkovi a SVJ/družstvo obdrží příjem za prodej. – Hlavní výhoda komunitní energetiky je ta, že vlastník bytové jednotky nemusí „nic měnit“, zůstane mu stejný dodavatel a z faktury mu bude distribuce automaticky odpočítávat vyrobenou elektřinu z FVE (cenu komodity a regulované položky včetně distribuce). Distributor vymění elektroměry za průběhové a tak vlastník BJ může v budoucnu čerpat i zajímavé tarify na základě SPOTU (hodinové ceny)

SLOUČENÉ ODBĚRNÉ MÍSTO

Vymění se všechny elektroměry pro byty za podružné elektroměry. Celý dům vystupuje vůči energetické soustavě jako jedno odběrné místo. SVJ/družstvo nakupuje elektřinu najednou pro všechny nájemníky a elektřinu přeúčtovává. Může přeúčtovávat ročně a může účtovat i vyrobenou elektřinu z FVE za stejnou cenu co kupuje od obchodníka nebo lze účtovat jen tu elektřinu, která se v domě spotřebovala. Záleží na tom, jestli chce šetřit v jednotlivých bytech a nebo získat prostředky do SVJ/Družstva. Je možné instalovat i chytré měření, které všechna data o spotřebě ukládá do cloudu a nemusíte opisovat stavy elektroměrů. U této varianty se i doporučuje rovnou vyměnit stávající rozvody v domě pokud jsou zastaralé.

Připravíme projekt

Dorazíme za vámi na schůzku, projdeme si budovu, probereme potřeby budovy, představy majitele a připravíme řešení, přímo pro vaši střechu. 

Poradíme, vyřídíme, ...

Obhajujete řešení před více lidmi? Samozřejmostí je dorazit na schůzi a potkat se osobně s dalšími členy bytového domu, zodpovědět otázky a obhájit řešení.

Dotace? Klidně předem

NOVINKA u vyplácení dotací. V dnešní době je možné žádat o zálohu. V takovém případě se dotace vyplácí již před samotnou instalací FVE. Podmínkou je aby vlastníkem bylo bytové družstvo / SVJ.

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Podívejte se na recenze

Odvedená práce hovoří za vše. Mrkněte na reference od našich zákazníků. Spokojený zákazník je hybnou energií celého týmu Green force. Jsme členem portálu Refsite.cz

NAŠE ÚSPĚŠNÉ INSTALACE

Výběr spokojených zákazníků z Prahy a Středočeského kraje. Zajímá vás více informací? Kontaktujte nás. Vypracujeme vám nezávislou nabídku a rádi s vámi probereme veškeré možnosti technologií, instalace nebo dotací. Nenechte se napálit a obraťte se na odborníky s reálnými zkušenostmi.

3 důvody proč si pořídit fotovoltaiku pro SVJ

1. Solární panely lze namontovat na bytový dům i bez stavebního povolení

FVE lze instalovat bez stavebního povolení (nejedná-li se například o památkově chráněný objekt) – do výkonu 50 kWp (cca 100 FV modulů a výroba, která pokryje spotřebu přibližně 25 bytů). Vždy se dotazujeme na stavebním úřadě, protože FVE se posuzují různě.

2. FVE lze provozovat bez licence u Energetického regulačního úřadu

Podle novely energetického zákona (§ 3 odst. 3) platí s účinností od 24. ledna 2023, se již nevyžaduje licence  na výrobu elektřiny u FVE do 50 kW určené pro vlastní spotřebu zákazníka. Tzn. že nemusíte stanovovat odpovědnou osobu a nemusíte vyhotovovat pravidelné výkazy. Úprava zákona umožnuje prodávat i přetoky (nespotřebovanou elektřinu) bez licence.

3. Elektřinu z FVE lze jednoduše využívat ve všech odběrných místech (bytech a společných prostorách) jednoho vchodu bytového domu

Toto je zásadní zjednodušení a zlevnění celé FVE. FVE se nově připojí do společných prostor a distribuce elektřiny se automaticky rozúčtuje mezi jednotlivými byty. Distributor vymění elektroměry u bytů za průběhové elektroměry, které měří spotřebu po hodině. Když FVE produkuje elektřinu, sníží se spotřeba u všech připojených bytů. Přebytečná elektřina se prodá do distribuční sítě a obchodník s elektřinou družstvu/SVJ platí za ni.

Proč si vybrat nás?

Jsme skupina odborníků, která nestaví jen fotovoltaiky pro domácnosti, stavíme i velké fotovoltaiky pro firmy, provozujeme velké pozemní elektrárny a nabízíme monitoring, servis, poradenství, dotační poradenství a financování. Zde uvádíme několik důvodů pro vybrat právě nás:

1) Zkušenosti a odbornost – návrh fotovoltaiky provádíme sami za pomocí projektantů, výstavbu provádí prověření elektrikáři a pokrývači vyškolení na pokládku solárních modulů.

2) Kvalitní komponenty – instalujeme ověřené technologie s nadstandardními zárukami a garancemi. Pro bytové domy používáme střídače a bateriové systémy SOLAX nebo SolarEdge, fotovoltaické moduly používáme Jinko Solar, Swiss Solar nebo jiné moduly z top 10 světových výrobců. Za příplatek dokážeme dodat moduly vyrobené přímo v EU.

3) Rychlá dodávka elektrárny – nabíráme si jen tolik zakázek, kolik jsme schopni dodat v krátkém termínu a v nejlepší kvalitě.

4) Individuální přístup – nenabízíme jen „balíčková řešení“, dokážeme nabídnout i nestandardní technologie nebo konfigurace.

Často kladené otázky

Lze FVE jednoduše využívat ve všech bytech jednoho domu?

Ano. Toto je zásadní zjednodušení a zlevnění celé FVE. Dříve, aby bylo možné využít elektřinu z FVE ve všech bytech, se musela “sloučit” všechna odběrná místa v domě a naistalovat pro všechny byty podružná měření. Elektřinu pak nakupovalo SVJ/družstvo pro celý dům a rozúčtovala se stejným způsobem jako například voda. Toto řešení bylo rizikové, drahé, složité a bylo potřeba schválení všech vlastníků/členů. Od 2023 se FVE připojí například do společných prostor a u distributora se nahlásí, které “byty” (nebo-li obecně odběrná místa) v domě chtějí využívat elektřinu z FVE a distributor (například ČEZ Distribuce, PRE, EON, atd.) to pak automaticky rozpočítává do faktur za elektřinu. V praxi to funguje tak, že distributor na své náklady vymění elektroměry za průběhové elektroměry (měří po hodině) u jednotlivých bytů. Když FVE vyrobí elektřinu, tak se poměrově v danou hodinu sníží spotřeba všem bytů nahlášených na distribuci. Když FVE vyrobí více, než byty spotřebují, tak elektřina „přeteče“ do distribuční sítě a obchodník s elektřinou za tuto elektřinu družstvu/SVJ zaplatí určitou částku.

Pomůžete mi s financováním fotovoltaiky?

Ano, Pro naše klienty zajistíme nabídku vhodného financování. Dbáme na férový přístup, a tak budete mít v nabídce uvedené celkové náklady financování. Celkovými náklady je myšleno, co SVJ/družstvo bude stát úvěr za celou dobu splatnosti za předpokladu, že se nezmění úroková sazba a nevložíte žádnou anuitní splátku.

V případě zájmu z Vaší strany Vám předáme kontakt na našeho externího specialistu financování, který s Vámi projde detaily a přesné parametry financování (například formou již vytvořeného fondu oprav atd.) a nabídne Vám řešení na míru.

Pomůžete mi s vyřízením dotací?

Ano, v Green Force máme zkušený tým odborníků na dotace a rádi je za Vás vyřídíme.

Pro bytové domy je spuštěn dotační titul Nová zelená úsporám a výši dotace uvádíme níže:

  • Za 1 kWp instalovaného výkonu – 15 000 Kč
  • Za 1 kWh elektrického akumulačního systému – 10 000 Kč
  • Za připojenou bytovou jednotku k FVE systému (min. 0,5 kWp FVE na jeden byt, příklad 50 kWp elektrárnu lze rozpočítat na 100 bytů) – 5 000 Kč
  • Na projektovou dokumentaci (>4 bytové jednotky) – 15 000 Kč
  • Na 1 bod pro nabíjení elektromobilu – 45 000 Kč

Bonus za kombinace FVE a elektromobility (alespoň 2 nabíjecí body – 20 000 Kč).

Jak je to se servisem a monitoringem FVE?

Nechte tuto významnou (bohužel často opomíjenou) činnost na nás. Jsme připraveni tuto službu nabídnout i Vám.

Monitorujeme a servisujeme FVE o celkovém instalovaném výkonu přes 1,5 MWp (pro účely přepočtu si to můžete například představit jako 150 střech s instalovanou FVE o výkonu 10 kWp nebo jako 30 střech SVJ/družstev s instalovanou kapacitou výkonu 50 kWp).

Jaká je budoucnost komunitní energetiky?

Komunitní energetika je velmi často skloňované slovní spojení a my v Green force jsme v tomto ohledu optimisté. Věříme, že po novele energetického zákona, která proběhla v lednu 2023, přijde na řadu další rozšíření této energetiky. Vývoj budeme velmi pečlivě sledovat a budeme Vás informovat na našich webových stránkách a na sociálních sítích.

JAK VÁM POMŮŽEME?

Rádi poradíme a vyřešíme

Máte na nás konkrétní otázky? Neváhejte použít formulář, mail nebo rovnou zavolejte. Připravíme řešení, které bude vaší střeše slušet.

Kvalita

Spolehlivost

Rychlost

Kontaktní formulář