HLEDÁTE FOTOVOLTAIKU NA SVŮJ DŮM, FIRMU NEBO SPOLEČNOU STŘECHU SVJ?

Investovat do domu, ušetřit na energiích, získat větší nezávislost, existuje mnoho důvodů pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

 Náš tým expertů vás provede celým procesem plánování fotovoltaické elektrárny. Ať už půjde o malou FVE pro rodinný dům nebo velkou FVE pro celý bytový dům. Pomůžeme vám s řešením dotací – aktuálně Nová zelená úsporám. Spolupracujeme jen s kvalitními a ověřenými dodavateli fotovoltaické technologie a bateriových systémů.

Fotovoltaika pro rodinné domy

Zajistíme fotovoltaiku pro rodinné domy, od instalace po údržbu.

ZJISTIT VÍCE ->

Fotovoltaika pro firmy a obce

Nainstalujeme fotovoltaiku do vaší firmy nebo obce.

ZJISTIT VÍCE ->

Fotovoltaika pro SVJ a bytová družstva

Spravujete bytový dům a hledáte úsporná řešení pro celé SVJ?

ZJISTIT VÍCE ->

Podívejte se na náš webinář, který jsme vytvořili společně s platformou Sousedé.cz 

Řešíme vše o instalaci fotovoltaiky pro předsedy SVJ Krok za krokem.

CARPORT

Přístřešek pro auto a elektrárna v jednom

Často kladené dotazy.

Lze FVE jednoduše využívat ve všech bytech jednoho domu?

Ano. Toto je zásadní zjednodušení a zlevnění celé FVE. Dříve, aby bylo možné využít elektřinu z FVE ve všech bytech, se musela “sloučit” všechna odběrná místa v domě a naistalovat pro všechny byty podružná měření. Elektřinu pak nakupovalo SVJ/družstvo pro celý dům a rozúčtovala se stejným způsobem jako například voda. Toto řešení bylo rizikové, drahé, složité a bylo potřeba schválení všech vlastníků/členů. Od 2023 se FVE připojí například do společných prostor a u distributora se nahlásí, které “byty” (nebo-li obecně odběrná místa) v domě chtějí využívat elektřinu z FVE a distributor (například ČEZ Distribuce, PRE, EON, atd.) to pak automaticky rozpočítává do faktur za elektřinu. V praxi to funguje tak, že distributor na své náklady vymění elektroměry za průběhové elektroměry (měří po hodině) u jednotlivých bytů. Když FVE vyrobí elektřinu, tak se poměrově v danou hodinu sníží spotřeba všem bytů nahlášených na distribuci. Když FVE vyrobí více, než byty spotřebují, tak elektřina „přeteče“ do distribuční sítě a obchodník s elektřinou za tuto elektřinu družstvu/SVJ zaplatí určitou částku.

Pomůžete mi s financováním fotovoltaiky?

Ano, Pro naše klienty zajistíme nabídku vhodného financování. Dbáme na férový přístup, a tak budete mít v nabídce uvedené celkové náklady financování. Celkovými náklady je myšleno, co SVJ/družstvo bude stát úvěr za celou dobu splatnosti za předpokladu, že se nezmění úroková sazba a nevložíte žádnou anuitní splátku.

V případě zájmu z Vaší strany Vám předáme kontakt na našeho externího specialistu financování, který s Vámi projde detaily a přesné parametry financování (například formou již vytvořeného fondu oprav atd.) a nabídne Vám řešení na míru.

Pomůžete mi s vyřízením dotací?

Ano, v Green Force máme zkušený tým odborníků na dotace a rádi je za Vás vyřídíme.

Pro bytové domy je spuštěn dotační titul Nová zelená úsporám a výši dotace uvádíme níže:

  • Za 1 kWp instalovaného výkonu – 15 000 Kč
  • Za 1 kWh elektrického akumulačního systému – 10 000 Kč
  • Za připojenou bytovou jednotku k FVE systému (min. 0,5 kWp FVE na jeden byt, příklad 50 kWp elektrárnu lze rozpočítat na 100 bytů) – 5 000 Kč
  • Na projektovou dokumentaci (>4 bytové jednotky) – 15 000 Kč
  • Na 1 bod pro nabíjení elektromobilu – 45 000 Kč

Bonus za kombinace FVE a elektromobility (alespoň 2 nabíjecí body – 20 000 Kč).

Jak je to se servisem a monitoringem FVE?

Nechte tuto významnou (bohužel často opomíjenou) činnost na nás. Jsme připraveni tuto službu nabídnout i Vám.

Monitorujeme a servisujeme FVE o celkovém instalovaném výkonu přes 1,5 MWp (pro účely přepočtu si to můžete například představit jako 150 střech s instalovanou FVE o výkonu 10 kWp nebo jako 30 střech SVJ/družstev s instalovanou kapacitou výkonu 50 kWp).

Jaká je budoucnost komunitní energetiky?

Komunitní energetika je velmi často skloňované slovní spojení a my v Green force jsme v tomto ohledu optimisté. Věříme, že po novele energetického zákona, která proběhla v lednu 2023, přijde na řadu další rozšíření této energetiky. Vývoj budeme velmi pečlivě sledovat a budeme Vás informovat na našich webových stránkách a na sociálních sítích.

Proč si vybrat nás?

Jsme odborníci, která nestaví jen fotovoltaiky pro domácnosti, stavíme i velké fotovoltaiky pro firmy, provozujeme velké pozemní elektrárny a nabízíme monitoring, servis, poradenství, dotační poradenství a financování. Proč vybrat právě nás:

1) Zkušenosti a odbornost – návrh fotovoltaiky provádíme sami za pomocí projektantů, výstavbu provádí prověření elektrikáři a pokrývači vyškolení na pokládku solárních modulů.

2) Kvalitní komponenty – instalujeme ověřené technologie s nadstardadními zárukami a garancemi. Pro rodinné domy používáme střídače a bateriové systémy SOLAX, fotovoltaické moduly používáme Jinko Solar, Swiss Solar nebo jiné moduly z top 10 světových výrobců. Za příplatek dokážeme dodat moduly vyrobené přímo v EU.

3) Rychlá dodávka elektrárny – nabíráme si jen tolik zakázek, kolik jsme schopni dodat v krátkém termínu a v nejlepší kvalitě.

4) Individuální přístup – nenabízíme jen „balíčková řešení“, dokážeme nabídnout i nestandardní technologie nebo konfigurace.

Naše reference 

Přidejte se na stranu našich spokojených zákazníků.

Osobně nepatřím ke skupině FVE geeků. Trpělivost s jakou mi pánové
z Greenforce vysvětlili různé možnosti, včetně argumentů proč a proč ne, mi pomohla zvolit řešení, které teď absolutně doceňuji.

Josef Skácel, 27.7. 2023 

 

Ozvěte se nám!

Rádi Vám poradíme

Pro správně prvotní ohodnocení stačí poslat adresu domu, způsob vytápění a vaší představu o fotovoltaické elektrárně. Ozveme se vám zpět.

Čistá energie

Soběstačnost

Udržitelnost

Kontaktní formulář